Ochránci velryb a tři japonští námořníci

27. března 2010 v 18:27 | Ryan

Ochránci velryb poleptali tři japonské

námořníky granáty s kyselinou

Tři členové posádky japonské velrybářské lodi mají údajně poraněné tváře po incidentu s ochránci zvířat. Podle páteční zprávy agentury AP mají velrybáři poleptané oči a tváře od kapslí s kyselinou, kterou útočníci z organizace Sea Shepherd vrhali na palubu japonského plavidla nedaleko břehů Antarktidy.
Ekologičtí aktivisté podnikají útoky na velrybáře často. Posádky na sebe při střetech házejí různé předměty.

Podle ochránců zvířat kapsle obsahovaly kyselinou máselnou, kterou útočníci vyrobili ze žluklého másla. Jde o tradiční zbraň, kterou aktivisté používají proti japonským velrybářským lodím.
Útočníci trvají na tom, že kyselina máselná je nejedovatá. "Je to neškodná tekutina," řekl mluvčí aktivistů.

Skupina Sea Shepherd se zaměřuje na japonské velrybářské lodě, které připlouvají k břehům Antarktidy v době, kdy je na jižní polokouli letní sezona. Cílem kampaně je podle ochránců přírody způsobit lovcům velryb finanční ztráty a zachránit co možná nejvíce kytovců.
Japonsko má v antarktických vodách flotilu šesti velrybářských lodí, jež působí v rámci vědeckého programu, který je výjimkou ze zákazu komerčního lovu velryb vyhlášeného v roce 1986. V Japonsku se ale velrybí maso konzumuje a tvrzení Japonců, že kytovce loví kvůli vědeckým účelům, je považováno za záminku pro udržení velrybářského průmyslu.
Podle majitelů japonské lodě sice zranění námořníků není vážné, ale kyselina máselná prý může způsobit až dočasnou slepotu.
 


Komentáře

1 YuukiWatashiWaBoss-u! YuukiWatashiWaBoss-u! | Web | 27. března 2010 v 18:33 | Reagovat

Ryan-sama? A kdy bude 2. úkol?
:D nemuužu se dočkat a taky nemáám co dělaaat xD

2 *Aiko Yamamura* *Aiko Yamamura* | 27. března 2010 v 22:59 | Reagovat

to je moc.. ale tak chudatka veleryby

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama