Japonská princezna

22. března 2010 v 9:29 | Ryan |  Japonské novinky

Japonskou princeznu prý šikanovali její spolužáci !

Japonská princezna Aiko (8) přestala chodit do druhé třídy elitní základní školy Gakušuin v Tokiu poté, co se stala terčem šikany chlapců z jiné třídy.

↓ ↓ ↓
Japonská císařská rodina s princeznou Aiko

5.3.2010 - 17:55 - Tokio
"Princeznu sužoval strach a bolesti žaludku, takže zůstala doma," sdělil médiím Isei Nomura, poradce dívčiných rodičů, korunního prince Naruhita (50) a korunní princezny Masako (45). Dodal, že princezna poté, co přišla ze školy v úterý předčasně domů, se tam odmítla vrátit.
"Škola přijala opatření", citovala televize NHK nejmenovaného úředníka protokolu císařského dvora. "Doufáme, že kroky školy budou účinné a odstraní princezninu tíseň."
Ředitel školy Motomasa Higašisonó na tiskové konferenci v Tokiu uvedl, že nemá zprávy o tom, že by došlo k vyslovené idžimě, což je japonský výraz pro šikanu. Incident označil "spíš za nepříjemnou shodu okolností či nedorozumění".

Házeli si s její taškou !

"Slyšel jsem, že když dívka odcházela ze školy a přezouvala se ze školních bot do vycházkových, náhle se k ní přiblížili dva chlapci a téměř se s ní srazili. To ji zřejmě velice vylekalo," řekl ředitel školy, kterou absolvovali dívčin dědeček a otec - císař Akihito a princ Naruhito.
List Mainiči šimbun v pátek napsal, že chlapci na Aiko začali dorážet už loni v červenci - brali jí školní tašku a házeli si s ní, na chodbách běhali těsně kolem ní a pokřikovali na ni.
Její matka Masako, absolventka Harvardu, trpí od sňatku v roce 1993 těžkými depresemi kvůli tíživým a omezujícím pravidlům dvorní etikety a stresu, aby císařské rodině porodila syna.
V roce 1999 potratila, a ačkoli se její psychika postupně zlepšuje, na veřejnosti se objevuje zřídka a manžela doprovází výjimečně. Podle japonských médií, jež tařka posvátně ctí soukromí rodiny, na své dceři mimořádně lpí.
V roce 2006 se Naruhitovu mladšímu bratrovi, princi Akišinovi a princezně Kiko, narodil syn Hisahito. Ten je nyní třetí v pořadí následnictví japonského trůnu.

(Zdroj: novinky.cz)
 


Komentáře

1 *Aiko Yamamura* *Aiko Yamamura* | 22. března 2010 v 13:47 | Reagovat

ma meno jak moja prezyvka hehe :))
njn ale ta šikana je už moc cii kks

2 Mi-Young Mi-Young | Web | 22. března 2010 v 14:20 | Reagovat

no nemajú biť takí bohaty xDDD,no čo už závisť je všade xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama